7 עצות איך להיפטר מקשקשים

אמצו לעצמכם תזונה בריאה

אורח חיים נכון תוך מתן תשומת לב מיוחדת לתזונה הוא המפתח למניעת קשקשים. לאמיתו של דבר, צריכת סוכר מופרזת (גלוסידים) יכולה להוביל להתפתחות פטריית מלסזיה Mallasszia, שגורמת להופעת הקשקשים. על כן, חשוב לשמור על תזונה עשירה בוויטמין A, אשר מנקה ביסודיות ומרגיע את הקרקפת, ובויטמין B6 אשר כולל את כל החומרים המזינים הדרושים לשמירה על איזון בריא של הקרקפת.

תחפפו את שיערכם במים פושרים

במקום לחפוף את השיער במים חמים או רותחים, תשתמשו במים פושרים, מאחר שהם לא מזיקים לקרקפת. עדיף לשטוף את השיער במים קרים כדי לרסן את ייצור הסבום ובכך להפחית את הופעת הקשקשת.

השתמשו במוצר ייעודי נגד קשקשים

על מנת להיפטר לחלוטין מכל הקשקשים ולמנוע את הופעתם, קיימים פתרונות רבים. אתם יכולים להשתמש בשמפו נגד קשקשים שאינו מכיל סיליקון המותאם לסוג הקשקשים: שמנוניים או יבשים. אתם יכולים לבקש ממעצב/ת שיער מומחה טיפול נגד קשקשים המוצע במספרה שלו/ה, כדי למנוע את הישנות תופעת הקשקשת.

תמונת הכתבה

תישנו טוב

שינה טובה היא המפתח למניעת קשקשים. היא מקטינה את הסיכונים לחוות לחץ נפשי ועייפות, 2 גורמים עיקריים הקשורים בהופעת קשקשים.

תחפפו את השיער שלכם פעמיים

על מנת להיפטר מקשקשים, אל תהססו לחפוף את השיער שלכם פעמיים. פעולה זו עשויה אכן להיות יעילה. שמפואים ללא סיליקון אשר נלחמים בקשקשים פועלים ביעילות גבוהה יותר ככל שמשתמשים בהם יותר. בראש ובראשונה, מרכיבי ניקוי פעילים מסירים כתמי שומן מהקרקפת, ואז נכנסים לפעולה המרכיבים הפעילים נגד קשקשים. ניתן לשפר את פעולת הניקוי עם השימוש בחימר לפני השמפו, על מנת לנקות ביסודיות את הקרקפת מכל החומרים המזיקים ולהכין אותה לפעולת השמפו. גלו את שגרת הטיפוח במספרה.

תברישו את השיער שלכם אחרי החפיפה

על מנת למנוע את הופעת הקשקשים, תברישו את השיער שלכם אחרי שחפפתם אותו בשמפו ללא סיליקון. פעולה זו תסייע לפזר את הסבום המצוי באופן טבעי בקרקפת. אתם יכולים להתחיל בקרקפת, ולהבריש את השיער מהקרקפת לכל אורכו עד הקצוות, כדי לפזר את הסבום באופן אחיד ולמנוע התפתחות קשקשים.

השתמשו בצבעי שיער עדינים

תבחרו בצבעי שיער רכים, כמו גוון-על-גוון {טון-סור-טון}, שהם פחות מזיקים לקרקפת הנוטה לקשקשים. יתר על כן, מומלץ לחכות לפחות 15 ימים בין צביעה לצביעה, כדי לא לשבש את איזון הקרקפת.

תמונת הכתבה

עשוי גם לעניין אותך

דלילות שיער או צפיפות נמוכה?

קראי עוד

קרקפת רגישה: סיבות וטיפולים

קראי עוד